Vyvažovačky kol aneb kde nakoupit kvalitní nářadí do pneuservisu?

15.05.2021

Jako provozovatelé pneuservisu si samozřejmě nemůžete dovolit pořizovat nekvalitní nářadí a stroje, protože byste velmi rychle přišli o všechny zákazníky. Na poli pneuservisů a autoservisů panuje tvrdé konkurenční prostředí, a i když motorových vozidel neustále přibývá, mohli byste ztracené klienty postrádat. Proto nářadí jako vyvažovačky kol nebo zvedáky na auta nakupujte pouze v renomovaném obchodě.

Na zvedáku se nevyplatí šetřit

Zvedák patří v každém servisu k těm vůbec nejpoužívanějším nástrojům a zařízením. Mechanik totiž zpravidla nedokáže provést servisní práce, aniž by vozidlo zvedl alespoň na malém pojízdném zvedáku. Na stránkách renomovaného obchodu se stroji pro pneuservis naleznete prakticky všechny typy zvedáků, mezi nimiž si rozhodně vyberete. Nabídka obsahuje jak klasické ruční hevery, tak třeba dvousloupový zvedák s ručním jištěním se zvedací kapacitou až 3 tuny. S ním byste měli pohodlně obsloužit drtivou většinu osobních automobilů.

Chcete opravdu kvalitní vyvažovačku kol?

Práce pneuservisu ovšem nespočívá pouze ve výměně nových pneumatik za staré, případně letních za zimní. Mechanici se musí v průběhu prací přesvědčit o tom, že jsou všechna kola v perfektním stavu. S tím souvisí i optimální vyvážení, které je nezbytné pro hladkou a bezpečnou jízdu. Kola je sice možné vyvážit i manuálně, ale dnes se hojně používají moderní vyvažovačky kol. Disponují velkým dotykovým displejem, kde přehledně uvidíte všechny údaje a také podrobný návod, jak danou pneumatiku vyvážit.

Nechcete gumy měnit manuálně?

Vyvažovačka kol samozřejmě není jediným užitečným zařízením v autoservisu. Často se používají i automatické zouvačky pneumatik, s jejichž pomocí je nasazení gumy na ráfek hračkou. Stroj si bez problémů poradí jak s automobilovými, tak motocyklovými pneumatikami až do rozměru 30 palců. Zouvačka se navíc pyšní dlouhou životností, jednoduchým způsobem obsluhy a také prakticky bezúdržbovým provozem.

Vyvažovačka a zouvačka kol nesmí chybět v žádném pneuservisu. Tyto a další stroje nakupujte pouze v renomovaném obchodě, kde se můžete spolehnout na kvalitu prodávaného zboží.