Vysokozdvižný vozík usnadní práci v mnoha provozech

17.11.2020

Kurzy pro začátečníky zahrnují vše, co potřebujete vědět o provozu vysokozdvižného vozíku. Body sahají od praktických provozních dovedností přes zdraví a bezpečnost, obecnou údržbu až po teoretické zkoušky. Cílem je seznámit studenty s právními, zdravotními a bezpečnostními faktory a také s příslušnými aspekty provozování vysokozdvižného vozíku.

Školení vysokozdvižných vozíků
Školení vysokozdvižných vozíků

Jaké má školení vysokozdvižných vozíků výhody?

Pokud jste plně vyškolený jedinec, očekávejte, že vaše produktivita a pracovní výkon budou vyšší. Školení vysokozdvižných vozíků vám umožní správně manévrovat s vozíkem při práci a efektivněji a bezpečněji přepravovat náklady. Být certifikovaným řidičem vám dá jistotu obratně manipulovat s vysokozdvižným vozíkem, kdekoli a kdykoli budete potřebovat. Je méně pravděpodobné, že dojde k nehodám na pracovišti. Navíc se vaši kolegové budou cítit také bezpečněji.

Řidičák na VZV

Jednou z nejobtížnějších částí výcviku vysokozdvižných vozíků je naučit studenty, jak udržovat plynulé řízení vozidla. Řídit vysokozdvižný vozík po skladu je jedna věc, ale hladké ovládání stroje, aby se zabránilo náhodným pádům, je něco úplně jiného. Ovládání vidlice vyžaduje spoustu zkušeností. Proto je nutné absolvovat školení a získat řidičák na VZV.

Ve skladištích, výrobních a průmyslových pracovištích není neobvyklé, že mají šikmé povrchy, po kterých se musí vysokozdvižné vozíky pohybovat. Řidiči vysokozdvižných vozíků se musí naučit, jak se na těchto površích pohybovat. A to bez školení a řidičáku nezvládnou.

Průkaz obsluhy motorových vozíků

Budete se také muset naučit, jak bezpečně naložit vysokozdvižný vozík. K tomu budete potřebovat průkaz obsluhy motorových vozíků. Přetížený vysokozdvižný vozík může být extrémně nebezpečný, proto je nezbytné správné školení. To vás naučí, jak obsluhovat vysokozdvižný vozík.

Zajistit dobré školení je opravdu nezbytností.