Výroba plastů začíná u polotovarů

16.06.2020

Přestože se v poslední době od plastů ustupuje, jsou stále velmi žádané pro své specifické vlastnosti a svět se bez nich neobejde. Výroba plastů je proto velmi důležitá. Na trhu existují společnosti, které vám dodají plastový polotovar, a vy z něj pak můžete vytvořit finální výrobek. Tyto firmy si zakládají především na kvalitě produktu a dbají na předpisy.

Výroba plastů
Výroba plastů

Plastové polotovary mají své využití téměř všude

Plast najde své využití nejen v obchodě či průmyslu, ale také ve stavebnictví, reklamě a na řadě dalších míst. Je všude kolem nás. K tomu, abyste mohli vyrobit něco z plastu, nejprve potřebujete plastový polotovar, který vám dodá specializovaná společnost. Dodávají plastové desky o tloušťce 1 až 120 mm. Můžete je zakoupit buď v lisované, nebo extrudované kvalitě. Nebo si můžete zakoupit plastové tyče.

Existuje hned několik druhů plastových desek

Výroba plastů není jednoduchý proces a společnost Mepla s.r.o. jej vyrábí hned v několika provedeních:

  • MEDUR - toto je tvrdý plast. Neobsahuje olovo, kadmium, PCB, silikon ani freon. Dokonce se na jeho výrobu nepoužívá ani změkčovadlo a těžké kovy. Používá se ve strojírenství nebo fotografickém odvětví
  • MEPOLEN - tento plast je velmi tepelně stabilní, využívá se hlavně na chemické konstrukce.
  • MELEN - je velmi lehký a využít ho můžete například k výrobě hraček.

Místo desek zakupte plastové tyče

Může se stát, že pro vaši další výrobu nebudou plastové desky vhodné. V tom případě můžete využít možnosti zakoupit plastovou tyč. Tento polotovar má stejné vlastnosti, jako deska. Všechny plasty jsou odolné vůči povětrnostním podmínkám, dají se lehce svařovat a mají elektrické izolační vlastnosti. Také jsou k dostání v několika barevných provedeních. Všechny plasty můžete nechat potisknout.

Protože na trhu existuje celá řada druhů plastu, poraďte se s firmou, která vyrábí plasty, jaký typ je nevhodnější právě pro váš záměr. Dobrý prodejce vám vždy rád poradí.