Umělé květiny jsou stejně krásné, jako ty živé

19.04.2020

Jste milovníkem květin, ale živým květinám se u vás nedaří a po chvíli nevypadají vůbec pěkně? Kupte si místo nich květiny umělé. Jsou prakticky bezúdržbové a jejich vzhled je pořád krásný a svěží. Použít je můžete nejen v bytě či domě, ale také v kancelářích, barech a jiných nebytových prostorech.

Umělá rostlina Strelizia robusta - Strelície
Umělá rostlina Strelizia robusta - Strelície

Výběr umělých květin je opravdu široký

  • Pokojové rostliny malých i velký tvarů: například orchidej, tchýnin jazyk, dracena a jiné.
  • Popínavé rostliny: na stěně, ale také fasádě vypadá moc pěkně břečťan.
  • Trávy: prodávají se přímo v květináči, ale také samostatně a můžete z nich vytvořit zajímavé zátiší.
  • Samostatné květiny: ozdobí váš jídelní stůl a neuvadnou. Přežijí rovněž zimu na hrobě, aby vypadal upraveně po celý rok. Například růže, kaly a mnoho jiných.

Květiny umístěte také do truhlíku za okno

Umělé květiny nemusí být pouze u vás doma nebo v kanceláři či jiném interiéru. Krásně se budou vyjímat také v truhlíku za oknem. Ten si můžete udělat přesně dle svých představ a nemusíte čekat několik měsíců, než vám vyrostou živé květiny. Například můžete dát do jednoho truhlíku převislý břečťan s azalkou či muškátem a vřesem. Každý bude obdivovat vaše okna.

Své místo najdou též na zahradě

Tvoříte skalku, nebo máte na zahradě hluché místo, kam sluníčko nezasvítí, jak je rok dlouhý a nic vám tam neroste? Použijte umělé květiny. Sukulenty nebo kapradí na první pohled nikdo nerozezná od jejich živé varianty. Koupit můžete také bonsaje. V poslední době už nebývá ani velká výjimka pořízení si rovnou celého umělého živého plotu. Oceníte především to, že jej nemusíte zastříhávat. Jeho tvary jsou pořád takové, jaké mají být.

V dnešní uspěchané době se stále více lidí přiklání k umělým květinám, o které se nemusí starat. Stačí je čas od času osprchovat, abyste smyli prach. Takto vám vydrží po mnoho let.