Uložení a recyklace odpadů aneb kde se zbavit stavebního materiálu?

14.12.2022

Stavební výstavba pokračuje mílovými kroky i přes relativně silnou ekonomickou recesi. Ta se projevuje hlavně v nedostatku nových stavebních materiálů, ovšem ještě před jejich nákupem budete pravděpodobně řešit, kam uložit nepotřebnou suť nebo drť ze starého zdiva. V žádném případě ji nezakopávejte nikde na zahradě, protože v takovém případě ohrožujete nejenom životní prostředí, ale hrozí vám také legislativní postih.

Kam suť uložit?

Uložení a recyklace odpadů provozovaná specializovanou společností s dlouhými zkušenostmi nabízí jednoduché řešení pro ty z vás, kteří se potřebují zbavit starého zdiva. Renomovaná recyklační střediska jsou speciálně uzpůsobena k likvidaci a ukládání hlavně stavebního odpadu a výkopové zeminy, které se tvoří při demolicích komunikací nebo obytných budov. Zajímavostí je, že recyklační střediska jsou schopna uložit také odpady vzniklé při slévání slitin, jako je například pecní struska.

Kolik uložení suti stojí?

Jakmile jsou stavební a demoliční práce hotové, nastává čas zbavení se odpadu. Ten je nutné naložit na odvozové prostředky a dopravit jej do recyklačních středisek. V nich však rovnou počítejte s tím, že za uložení odpadu zaplatíte určitý poplatek. Ty se liší nejenom v závislosti na lokalitě, ale také na množství vámi dopraveného odpadu. Pro lepší představu o cenách stačí nahlédnout do ceníku příslušného recyklačního střediska.

Které materiály je možné recyklovat?

Aby mohlo drcení a třídění sutí probíhat s maximální efektivitou a důrazem na vrácení stavebního materiálu do oběhu, je nutné věnovat pozornost každé dodávce. Odpad, který budete chtít na recyklačním středisku uložit, by pochopitelně neměl obsahovat žádné nebezpečné látky nebo látky, které není možné recyklovat. Pokud si nejste jistí, zda je vhodné konkrétní materiál uložit na skládku, neváhejte se zeptat u vjezdu do recyklačních středisek.

Suť ze starého zdiva není potřeba vyhazovat, protože díky specializovaným recyklačním střediskům je možné její další použití v rámci nové stavební výstavby.