Turistika v Beskydech – prodloužený víkend snů

24.04.2020

Už se těšíte, až se vypravíte na prodloužený víkend do Beskyd, kde projedete nejkrásnější místa s nezapomenutelnými výhledy? Grilování u táboráku, ochutnávka piva z místního malého pivovaru, a lahodné jídlo. Už se tam vidíte? Turistika v Beskydech je super zážitek, který si nesmíte nechat ujít.

Turistika v Beskydech
Turistika v Beskydech

Čtyřdenní program plný zážitků

Co říkáte tomu, objevovat krásu Beskyd? Program, který od čtvrtka až do neděle můžete zažít, je poskládaný z příjemných míst a zážitků. Dokonale si odpočinete od všedních starostí a poznáte nejvyšší vrcholy Moravskoslezských Beskyd, Lysou horu, Smrk, Radhošť a Pustevny. Turistika v Beskydech je bezvadný zážitek, při kterém naleznete dobrodružství, přátelská posezení, i naprostý relax v přírodě. Čtyři dny objevování a pohody, to si nesmíte nechat ujít.

Pár zajímavostí

Beskydům vévodí Lysá hora, vrchol, který dosahuje výšky 1323 metrů. Právě na něm naleznete dvě turistické chaty a restauraci. Na tuto horu vede několik turistických tras, včetně těch méně známých, kde potkáte minimum lidí. Vrchol s názvem Smrk je pak druhou nejvyšší horou Moravskoslezských Beskyd. Zde však nenaleznete žádný výdobytek civilizace, budete tam jen vy a krásná, čistá příroda. Narozdíl od Lysé hory, kde proudí davy turistů, na Smrku potkáte jen hrstku horalů.

Radhošť a Pustevny

Další místo, na které se vydáte, je Radhošť. Právě na něm měl podle starodávné pověsti své pradávné sídlo slovanský bůh Radegast. Představoval tak boha slunce, války a vítězství. Na Radhošti je jeho socha, kterou možná znáte také z lahve či půllitru vychlazeného piva, které nese stejné jméno jako pradávný bůh. Na Radhošť vede cesta z Pusteven. Ty vděčí svému názvu původní poustevně, tedy dřevěná kapli, která sloužila pro jednoho poustevníka. Poslední poustevník tam žil až do roku 1784.

Vydejte se do míst, kde je příroda čistá a lidé příjemní. Beskydy vaše srdce rozhodně potěší.