Tepelně izolační fólie ochrání vaši domácnost před nechtěnými úniky tepla

04.01.2021

Tepelné ztráty jsou každoročním neduhem starých nebo špatně izolovaných domácností. Bohužel většina lidí jim nevěnuje až tak velkou pozornost, což se negativně projeví v účtech za elektřinu, popřípadě za plyn. Abyste tepelným ztrátám zabránili, není potřeba investovat do zateplení celé nemovitosti nebo do výměny oken. Pro začátek bohatě postačí pořízení tepelně izolační fólie, která má překvapivě velké účinky.

Tepelně izolační fólie
Tepelně izolační fólie

K čemu tepelně izolační fólie slouží?

Hlavním současným trendem ve snižování nákladů za vytápění je právě pořízení tepelně izolační fólie. U běžných staveb se tepelné ztráty pohybují někde na úrovni 50 procent, což je uprostřed kruté zimy dost odstrašující údaj. Většina tepla navíc unikne přes špatně zateplené okenice nebo dveře. Řešením je právě pořízení těchto speciálních fólií, které nejenom brání velkým ztrátám tepla, ale také působí jako protisluneční clona zabraňující přehřívání interiéru.

Jaké jsou její výhody?

Asi největší výhodou tepelně izolační fólie je snížení tepelných ztrát v topné sezóně, což se pozitivně projeví v nižších účtech za plyn nebo elektřinu. Instalace fólií se nemusíte nijak výrazně obávat, protože je stačí nalepit na okenice. Další velkou devízou je zabránění přehřívání interiéru. K tomu dochází primárně v letních měsících, protože slunce již nemá v zimě tak velkou sílu.

Jak fólie umývat?

O tepelně izolační fólie se není potřeba nějak výrazně starat. Na jejich mytí použijte standardní saponáty a teplou vodu, jako by okenice žádnou speciální fólií nedisponovala. V případě větších nečistot si určitě můžete pomoci stěrkou nebo jemným hadříkem. Rozhodně se vyvarujte použití ostrých předmětů nebo škrabek, protože jejich prostřednictvím by mohlo dojít k poškození speciálního povrchu.

Po pořízení tepelně izolační fólie už se nebudete muset trápit s velkými ztrátami tepla. Jejich koupě určitě nebudete litovat.