Tantrické masáže a cviky pro zdravou prostatu

10.08.2022

Prostata řídí sexuální život muže a je symbolem mužnosti. Jde o důležitý orgán, nejen pro sexuální život. Proto je důležité o svou prostatu pečovat a předcházet tak problémům. Klíčová je zdravá životospráva, cviky a masáže prostaty.

Prostata potěšení

Ve většina případů přináší prostata potěšení, je významná pro sexuální zdraví a prožitek. Zejména s vyšším věkem však mohou přicházet zdravotní problémy. Nejčastěji zmiňovaná je rakovina prostaty a benigní hyperplazie prostaty. Začínající problémy se mohou projevovat změnami při močení, bolestivostí, či problémy v sexuálním životě - problémy s erekcí a ejakulací. Prevencí lze těmto problémům předejít a pečovat tak o své mužství.

Potěšení prostaty

Masáž prostaty je často vnímána spíše jako potěšení prostaty. Jde o významnou erotogenní zónu, přesto však masáže mají i zdravotní výhody. Taoisté věří, že díky masážím prostaty a varlat, zdravé životosprávě a cvičení lze předcházet problémům s prostatou. Příčiny komplikací mohou být různé. Od špatné životosprávy, nevyváženého jídelníčku a překyselení organismu až po psychické problémy jako je stres, pochybnosti o sobě a zavrhování svého mužství.

Prostata léčení

Díky prevenci lze předejít tomu, aby potřebovala vaše prostata léčení. Klíčové je posilování pánevního dna. Právě tyto svaly totiž výrazně ovlivňují stav orgánů a fungování celého těla. Vyplatí se proto pravidelně cvičit na posílení pánevního dna. Také byste měli sledovat svůj jídelníček, aby pokryl potřebu živin, minerálů a vitamínů, které jsou pro funkci prostaty klíčové. Přidat můžete také masáže prostaty a rozvíjení sexuální energie například cvičením dle Tantry či Tao.

Věnujte pozornost zdraví své prostaty. Předejdete tak problémům v oblasti sexu, ale i celkového zdraví. Možnosti jsou různé, neváhejte je objevit.