Tandemové seskoky jsou opravdu adrenalinová nálož

18.04.2020

Pokud také patříte mezi ty, kteří k životu prostě potřebují dostatečnou dávku adrenalinu, tak by vám v seznamu splněných snů neměl tandemový seskok rozhodně chybět. A pokud nemáte odvahu do toho jít sami, klidně se svěřte svým známým a příbuzným. Uvidíte, že následující narozeniny dostanete obálku s voucherem, který vás přesvědčí o tom, že do toho prostě máte jít. A co víte, třeba se tato myšlenka vašemu kamarádovi také zalíbí, a vy na to nebudete sami.

Tandemové seskoky
Tandemové seskoky

Jak se provádí tandemové seskoky?

Pokud ještě nevíte, jak tento zážitek probíhá, nemusíte se bát. Samozřejmostí je profesionální proškolení, kde se dozvíte absolutně všechno, co byste před samotným skokem měli vědět. Celou dobu s vámi bude samozřejmě zkušený instruktor. Tandemové seskoky jsou prakticky bez omezení. Jediné, co by mohlo vadit, jsou srdeční problémy. V tomto případě se budete muset před seskokem poradit se svým lékařem.

Je potřeba si na seskoky padákem s sebou něco přinést?

S touhle otázkou se vůbec nezabývejte. Všechno potřebné samozřejmě dostanete přímo na místě. Tak si můžete být jisti, že bude vaše vybavení opravdu bezpečné. Dostanete speciální kombinézu, přilbu a ochranné brýle. Jediné, co můžete přizpůsobit, je vaše oblečení. Rozhodně nedoporučujeme přijít na seskoky padákem v sukni a vysokých podpatcích. Zvolte sportovní oblečení, které se vám pohodlně zapne do kombinézy a nebude vás nikde tlačit.

Jak tandemové seskoky padákem probíhají?

Tandemové seskoky padákem začínají samozřejmě vzletem. Ve chvíli, kdy letadlo nabere požadovanou výšku, instruktor si vás připoutá na své břicho a nastane ten "osudový krok". Po něm už rozhodně není cesty zpět a vy si budete užívat volný pád cca 40 - 50 sekund. Nezdá se to moc, ale věřte, že v oblacích to pro vás bude jako věčnost. Když se přiblížíte do výšky 1800 metrů nad zemí, instruktor otevře padák a vy si tak trochu oddychnete a dalších 5 - 8 minut se budete kochat okolní krajinou a pozvolna klesat k zemi.

Už se těšíte na svůj seskok?