Šungitová voda jako cesta ke zdraví a vitalitě

28.03.2020

Spousta vzácných kamenů je považována za alternativní medicinské prostředky, které blahodárně působí na lidský organismus a dokážou být velmi účinným podpůrným lékem při nejrůznějších neduzích. Jedním z takových kamenů je bezesporu šungit, kterému se přisuzuje mimozemský původ. Šungitová voda je jednou z oblíbených verzí, jak tento vzácný kámen využít.

Šungitová voda
Šungitová voda

Katalyzátor, stabilizátor, čistič

Šungit, nebo chcete-li čertův kámen, má ohromné množství pozitivních účinků. Tato dvě miliardy let stará polyminerální hornina obsahuje fullereny, a právě těm si připisuje ohromná schopnost tohoto kamene. Ty se nachází na jediném místě na světě, a to v ruské Karélii.

Šungit:

  • harmonizuje a čistí atmosféru v interiérech,
  • dokáže rušit patogenní zóny,
  • napomáhat při zažívacích potížích,
  • chránit před škodlivým zářením,
  • potlačuje rozvíjení alergických potíží,
  • harmonizuje prostředí,
  • reguluje krevní tlak a také čistí vodu.

Voda jak balzám pro lidský organismus

Právě šungitová voda se těší mimořádné oblibě. A není se čemu divit. Šungit dokáže díky svým schopnostem vodu vyčistit téměř od všech nechtěných organických příměsí včetně sloučenin obsahující chlór, dusičnany a amoniak. Ničí také zárodky veškerých nebezpečných bakterií, a zároveň obohacuje vodu o stopové prvky, které jsou pro lidský organismus nepostradatelné.

Jak připravit šungitovou vodu?

Příprava šungitové vody je mimořádně jednoduchá. Stačí k tomu prakticky jen kus kamene. Šungit pořádně opláchněte, zbavte ho prachu a nečistot. Pak vložte kámen do nádoby s vodou a po dobu 24 až 48 hodin vše uložte na chladné a tmavé místo. K přípravě je vhodné použít 150 až 200 g běžného šungitu, nebo 50 až 70 g elitního s obsahem až 90 % uhlíku. Vodu pak používejte běžný způsobem.

Výhodou je, že kámen na přípravu šungitové vody můžete použít opakovaně. Stačí ho jen opláchnout, doplnit novou dávkou vody, a celý proces zopakovat.

Pořídit si ho můžete jako kámen, nebo ve formě krásného šperku.