Seskoky padákem - vyskočte z letadla

24.03.2020

Tandemový seskok padákem vám umožní vyzkoušet si seskok, volný pád a let na padáku tak, jak ho mohou zakusit jen zkušení parašutisté. Bez jakékoliv námahy i rizika provedete seskok a podíváte se tak konečně na svět z výšky.

Seskoky padákem
Seskoky padákem

Tandemové seskoky je škoda nevyzkoušet

Tandemové seskoky jsou naprosto bezpečné. Celý průběh seskoku řídí zkušený tandem pilot. Před seskokem stačí samotnému pasažérovi jen několika minutová krátká instruktáž. Během seskoku si užijete skoro minutový volný pád rychlostí okolo 200 km/h. Letět budete z výšky 4000 m a po otevření padáku si užijete let trvající 5 - 8 minut. Zážitek však budete mít na celý život a z celého seskoku si můžete nechat pořídit i video.

Pro koho jsou seskoky padákem vhodné

Tandemové seskoky padákem jsou vhodné skutečně pro každého. Jediná omezení se týkají váhy a zdravotního stavu. Věk ani tak nerozhoduje, protože vyskočit může i dítě od 8mi let. Váhový limit je ovšem 115kg. Pro osoby starší 65 let se doporučuje mít seskok schválený ošetřujícím lékařem. Skákat mohou ale i hendikepovaní lidé. Pro osoby s epilepsií, kardiaky a pacienty léčící se s cukrovkou je nutné mít seskok schválený od lékaře. Jiné omezení ovšem neplatí a zkusit si tento jedinečný zážitek tak může skutečně téměř kdokoliv.

Tandemový seskok padákem je bezpečný

Pro tandemový seskok padákem se vyžaduje jiná výstroj než u běžných skoků. Moderní padákové systémy pro tandemové seskoky využívají postroj se stabilizačním výtažným padákem, který je otevřen už krátce po výskoku z letadla. To umožní zpomalit rychlost volného pádu dvou lidí na rychlost jednoho parašutisty, prodlouží čas volného pádu a zajistí bezproblémové otevření hlavního padáku. Všechny moderní padákové systémy také používají elektronický přístroj, který při selhání tandem pilota sám analyzuje situaci a v případě potřeby otevře záložní padák.

Užijte si svůj seskok naplno.