Psí boudy aneb z čeho by měl být domeček pro psa vyroben?

14.11.2022

Vlastnictví pejska na vesnici, popřípadě v malém městě je již mnoho let naprosto normální. Bohužel spousta nezkušených chovatelů si myslí, že zvířeti stačí zřídit pouze provizorní venkovní přístřešek, v němž bude pes spokojen. Nic však není dál od pravdy, protože pokud chcete dosáhnout opravdové fyzické i psychické pohody vašeho čtyřnohého miláčka, měli byste mu pořídit prvotřídní boudu z kvalitního materiálu.

Proč použít dřevo?

Psí boudy jsou v současné době nejčastěji vyráběny z kvalitního dřeva. Ať už nakonec pro svého pejska zvolíte domeček z masivu, palubek nebo OSB desek, můžete si být jistí tím, že mu uděláte obrovskou radost. Dřevo totiž na první pohled nepůsobí studeným dojmem, a pokud je bouda na psa opatřena i vnitřní izolací, bude se v ní zvíře cítit jako v bavlnce. V posledních několika letech se na trhu objevují i boudy z plastu, ovšem ty mezi pejskaři nejsou příliš oblíbené.

Jak je zajištěna izolace?

Boudy pro psa pochopitelně musí disponovat izolací, protože určitě nechcete, aby se pejsek v sychravém počasí třásl zimou. Kvalitní boudy pro psy disponují zešikmenou střechou, která je navíc pokrytá lepenkou. Vnitřní izolaci tvoří OSB desky v kombinaci s minerální izolací a speciální přepážka proti větru. Tu navíc můžete kdykoliv z různých důvodů vyndat. Izolovány jsou nejenom stěny, ale i podlaha psí boudy.

Je vhodné zřízení voliéry?

Pokud byste chtěli pejskovi dopřát i trochu volného prostoru, ale zároveň nechcete, aby vám během mezi záhonky s květinami, nabízí se koupě voliéry. Do ní je vhodné umístit dřevěnou boudu pořízenou ve specializovaném elektronickém obchodě, v jehož prodejním portfoliu jsou i dřevěné truhlíky. Voliéra poskytuje pejskovi relativně velké množství prostoru pro pohyb, a přitom nebude zvíře nepříjemně obtěžovat vzácnou návštěvu nebo přátele při venkovním posezení.

Kvalitní bouda pro psa by měla být vždy vyrobena ze dřeva. Jedná se totiž o příjemný materiál s dobrými izolačními vlastnostmi, díky němuž si pejsek boudu zamiluje.