Protisluneční fólie na okna – praktické řešení pro zvýšení komfortu v interiéru

05.02.2023

Protisluneční fólie nabízí skvělý způsob, jak můžete svůj domov chránit před sluncem. Lze tak snížit teplotu v interiéru, což oceníte zejména v létě. Můžete ušetřit náklady za klimatizaci, přičemž se nabízí různé fólie na výběr.

Sluneční folie na okna

Díky kvalitnímu výrobnímu procesu nabízí sluneční folie na okna skvělé vlastnosti. Jsou zajištěny vysoké proti sluneční účinky, odolná povrchová vrstva a dlouhodobá stálobarevnost. Jde tak o skvělou volbu, pokud potřebujete zamezit přehřívání interiéru během teplých měsíců v průběhu roku. Zároveň lze výrazně snížit výdaje za provoz klimatizace. Opakem jsou pak termoizolační fólie na okno, které naopak udržují teplo uvnitř místnosti a jsou perfektní na zimu.

Folie na okna proti slunci

Folie na okna proti slunci jsou nabízeny ve dvou různých provedeních. Tím prvním je exteriérové provedení, folie je tedy nalepena na okno zvenku. Jde o velmi účinné řešení, jelikož sluneční paprsky jsou rovnou odráženy a nedochází tak k přehřívání skel a následnému přenosu tepla do interiéru. Druhou variantou je pak interiérové provedení, které nedosahuje takové účinnosti, ovšem stále je spolehlivé a jedná se o kompromis pro místa, kde nelze folii instalovat na vnější stranu skla.

Protisluneční fólie na okna

Termoizolační okenní fólie i protisluneční fólie na okna mají jednoduchý úkol - udržet vysoký komfort v interiéru. Zatímco termo folie na okna udržují teplo uvnitř, protisluneční folie slouží k odrážení slunečních paprsků zvenku. Vybírat můžete z různých provedení, klíčová je tmavost folie. Čím je tmavší, tím je účinnější proti slunečnímu záření.

Při výběru vhodných fólií na okna je důležité zvážit několik důležitých parametrů. Jde o kvalitní prvek, který může příznivě ovlivnit teplotu v interiéru.