Prodej firem aneb potřebujete pomoct s finančním plánováním?

07.10.2021

Vedení podnikatelského subjektu rozhodně není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Sice budete mít vlastní kancelář, hezkou sekretářku a luxusní osobní automobil, ale na druhou stranu musíte zvládat neuvěřitelné množství stresu a povinností. Pokud navíc budete chtít rozšířit portfolio své činnosti, čeká vás komunikace se specializovanou firmou zabezpečující prodej firem.

Proč kupovat novou firmu?

Možná si budete říkat, proč je nutné kupovat novou společnost, když už jste nyní majiteli zavedené firmy se zajímavým podílem na trhu. Pamatujte však na to, že kola ekonomiky se někdy točí nevyzpytatelným způsobem, takže může dojít ke krizi pouze v jednom odvětví. V takovém případě je lepší mít více zdrojů příjmů, abyste se neocitli ve finanční tísni. Prostřednictvím specializované firmy zastřešující prodej firem si vyberete fungující podnik podle vašich představ, čímž rozšíříte a také stabilizujete vaše podnikatelské portfolio.

Jak zvládat controlling?

Nedílnou součástí řízení společnosti je controlling a správné nastavení finančních toků. Bohužel ne všechny fungující firmy se mohou pochlubit kladným cash flow, takže po koupi budete muset přistoupit k jakémusi ozdravení. To spočívá ve správném nastavení controllingu a v krizových personálních změnách. Pokud se ovšem ocitnete v situaci, kdy nevíte kudy kam, obraťte se s žádostí o radu na specializovanou firmu.

Na koho se obrátit?

Ať už budete chtít zakoupit již fungující a zavedenou společnost nebo požadujete rady z oblasti finančního řízení, neváhejte se obrátit na renomovaný podnik, jehož hlavním předmětem podnikání je prodej firem. Zkušení prodejci dokáží vybrat firmu přesně podle vašich představ, a navíc zajistí výhodné podmínky kupní smlouvy. Samozřejmostí je poté pomoc zajištění zdroje financování nebo pomoc při personálních změnách.

Chcete-li rozšířit svoje podnikatelské portfolio, neváhejte zakoupit zavedenou fungující firmu. Zkušený prodejce vám navíc dodá i několik cenných rad, jak provést finanční ozdravení.