Přepravky pro psa jsou nezbytnou součástí vybavení každého majitele psího mazlíčka

07.01.2021

Mnoho lidí se bojí přepravovat své psy v přepravce, protože mají pocit, že je pejsek jako ve vězení. To však není pravda. Přepravka může psům totiž poskytnout pocit bezpečí. K dispozici je hned několik druhů přepravek. Je třeba ale správně zvolit velikost přepravky pro psa, a pak už jen vybrat tu nejlepší barvu, která se bude k vašemu psímu miláčkovi hodit.

Přepravka pro psa
Přepravka pro psa

Jak vybrat přepravku?

Nejvhodnější typ přepravky pro psa na cestování či sportovní akce je látková přepravka. Její výhodou je možnost ji jednoduše složit pro uskladnění, pokud ji zrovna nepoužíváte. Zároveň vás potěší, že je lehká. Výběr správné velikosti ale nesmíte podcenit. Mnoho lidí dává přednost větší přepravce, ve které bude mít pejsek více prostoru, nicméně v tomto případě se může stát, že volný prostor použije váš pejsek jako toaletu.

Jaká je tedy správná velikost přepravky?

Je třeba tedy vybrat takovou velikost přepravky, v níž se může váš pejsek pohodlně postavit a otočit se, či si bez problémů lehnout. Lákové přepravky jsou vhodné nejenom pro přepravu pejsků, ale také domácích kočiček například při cestě k veterináři. Velice rychle je složíte a jednoduše s nimi manipulujete nejenom díky jejich rychlootvorům a zesíleným rohům. Jejich praktičnost podtrhují také 2 extra kapsy po stranách přepravky, do nichž můžete svému mazlíčkovi sbalit nějaký pamlsek, aby se při cestě nebál.

Proč je přepravka pro psa důležitá

Pokud ve svém autě převážíte pejska jen tak "na volno", vystavujete se velkému riziku dopravní nehody, kdy vás, jako řidiče, může pejsek vylekat. Zároveň rádi vystrkují hlavu z okýnka, když je horko, což znamená velké nebezpečí, že váš pejsek vypadne. V takovém případě můžete klidně dostat i pokutu.

Přepravky pro psa mají spoustu výhod, proč ji tedy ještě nemáte?