PDR aneb v čem je tato technologie jedinečná?

09.02.2023

Pokud patříte mezi vlastníky motorového vozidla, pak se vám určitě někdy stalo, že jste na svém plechovém miláčkovi objevili malé či větší poškození karoserie. V takové chvíli se vám hlavou honí milion myšlenek, protože sami nevíte, co udělat. Není však potřeba panikařit, protože na trhu působí specializovaná společnost, která se zabývá profesionálními opravami karoserií. Její velkou výhodou je však použití nejmodernějších technologií.

Co je PDR?

Pracujete-li v oblasti automotive, pak jste se s pojmem PDR určitě někdy setkali. Nejedná se o nic jiného, než o specifickou technologii oprav důlků a promáčklin na karoseriích motorových vozidel. Jedinečnost tohoto postupu spočívá v použití speciálního nářadí za studena a bez jakéhokoliv poškození původního laku a barvy. To autoservisům otevírá zcela nové možnosti v opravách karoserií, a to zejména po krupobití.

Výhody technologie PDR

Technologie Paintless Dent Repair má oproti starším technikám oprav karoserií nesporné výhody, na nichž se autoservisy snaží postavit svou rozhodující konkurenční výhodu. Tou největší je z hlediska vlastníka motorového vozidla rychlost opravy, která je provedena do 60 minut. Kromě toho se nemusíte obávat přemrštěné cenovky, neboť technologie PDR je o 30 až 80 procent levnější, než konvenční způsoby oprav. Další velkou výhodou je i nenáročnost na životní prostředí.

Kdy tuto technologii použít?

Kurz PDR, díky němuž si tuto technologii dokonale osvojíte, pochopitelně můžete absolvovat v rámci akademie u renomované společnosti. Díky individuálnímu přístupu máte skutečnou jistotu, že školení PDR absolvujete bez větších problémů, takže následně můžete karoserie opravovat moderním způsobem. Nejčastěji tak budete činit po krupobití, vandalismu nebo po následcích spadaného ledu či sněhu.

Jestliže chcete jít v oblasti oprav karoserií s dobou, jednoznačně absolvujte školení v rámci PDR akademie. Díky ní budete motorová vozidla opravovat rychleji a efektivněji.