Nejlepší kurz eura v Praze – kam pro něj

23.03.2020

Chystáte se na dovolené trochu rozšoupnout a potřebujete hotovost v cizí měně? Pak vás návštěva směnárny nemine. V Praze si můžete klidně hodit do mapy šipkou, protože těchto institucí je zde jako máku. Ne všechny však nabízí zajímavé kurzy. Začněte třeba tím, že budete hledat směnárnu bez poplatku.

Nejlepší kurz eura ve směnárně na Praze 1
Nejlepší kurz eura ve směnárně na Praze 1

Směnárna Praha 1

Širokou nabídku nejrůznějších světových měn dnes nabízí již každá solidní směnárna. Praha 1 jich má několik desítek a vzhledem k lokalitě jsou všechny vytížené na maximum. Jejich služby vyhledávají nejen Češi mířící do světa, ale především zahraniční turisté, kteří do naší metropole přišli utrácet své peníze. Kdysi byli právě ti terčem nekalých praktik pochybných směnáren, které díky jazykové neznalosti cizince doslova sdíraly na poplatcích. Jejich nechvalné jméno se podařilo poupravit až díky tvrdým zásahům úřadů, které bez milosti udělovali pokuty a odebírali licence.

Směnárna bez poplatku Praha

Směnárna bez poplatku Praha je ideální znějící kombinace. Zpoplatnění směny peněz vyšlo z módy s nástupem striktních kontrolních opatření a zavedení restrikcí. Jejich výše byla v některých případech tak absurdní, že to překvapovalo i samotné inspektory. Dnes se poplatky ve směnárnách objevují jen výjimečně a obvykle jsou spojeny s nějakou nadstandardní službou. Pokud o ni ovšem nemáte zájem, vyberte si směnárnu, která vám poskytne jen to, co potřebujete.

Nejlepší kurz eura v Praze

Kam na nejlepší kurz eura v Praze se nedá říct jednoznačně. V centru působí několik směnáren, které si kurzovou nabídkou konkurují, takže výrazné rozdíly nenajdete. Záleží pak spíš na vašem celkovém dojmu, případně vstřícnější lokalitě. Taky se můžete pokusit usmlouvat si výhodnější kurz. Pozitivní reakce v tomhle směru očekávejte však jen v případě, že máte zájem směnit větší objem finančních prostředků.

Pro každý případ si uschovejte účtenku, bez které není možné řešit případné nesrovnalosti.