Nakupujte palivové dřevo štípané, rovnané na palety i volně sypané

24.07.2020

Společnost Palivové dřevo Praha se - jak již název napovídá - výrobě a dodávkami palivového dřeva v Praze a okolí. Palivové dřevo vám rádi domů dovezeme na naštípané na polena o délce 23, 33 a 50 cm. Zájemcům o volně sypané palivové dřevo jej dovezeme nákladním autem nebo vyrovnané na paletách.

Palivové dřevo sypané a vyložené na paletách

Palivové dřevo na dané místo dopravíme i vysypeme. Objedná-li si zákazník složení dřeva do kůlny nebo do dřevníku, vyhovíme i tomuto přání. Pokud potřebujete zaplnit 1 m palivového dřeva v dřevníku, kupte si 1,5 m dřeva. Na rozdíl od vyrovnaného dřeva v paletách, obsahuje totiž sypané palivové dřevo i třísky, které jsou vhodné na podpal. Palivové dřevo dovážíme vyrovnané na paletách o rozměrech 1 x 1 x 1 metr a dovezeme vám jej pomocí auta s hydraulickým zvedákem. Tolerujeme však i vlastní odvoz.

Vybírejte palivové dřevo štípané pytlované nebo metrové

Potřebujete-li palivové dřevo metrové, pak si je u nás možné zakoupit polena o délce jeden metr. Dřevo vám nachystáme buď ve štěpinách, nebo kulatině a přivezeme vám jej nákladním vozidlem o kapacitě šest nebo dvanáct metrů. Kulatina má pak průměr od 7 do pětatřiceti centimetrů, štípané dřevo představuje kuláče do 20 cm, kdy jsou robustnější kusy rozštípnuté. Poskytujeme rovněž pytlované palivové dřevo tvrdé, ale i měkké jehličnaté dřevo vhodné k podpalu. Takovýto typ dřeva je většinou dlouhé 25 centimetrů a přivezeme vám jej v pytlích o 15 kg.

Rozumná cena palivového dřeva
Rozumná cena palivového dřeva

Rozumná cena palivového dřeva

Na druhu dodávaného materiálu se liší cena palivového dřeva. Za nejnižší cenu pořídíte měkké listnaté dřevo, pak jehličnaté, bříza, buk a nejvíc peněz vynaložíte na tvrdé dřevo. Dřevo neštípané je pak nejlevnější a naopak palivové dřevo na paletách nejdražší.