Montáž tepelných čerpadel aneb koho si na zapojení přístroje objednat?

24.06.2021

Určitě jste zaznamenali silný trend pořizování tepelných čerpadel. Toto velmi sofistikované zařízení se používá v mnoha domácnostech k vytápění a ekologickému i ekonomickému ohřevu vody. Pokud už jste rozhodnutí, že si tepelné čerpadlo pořídíte, pak byste neměli podceňovat jeho instalaci a následný servis. Takhle propracované a relativně složité zařízení nemůže obhospodařovat ledajaký technik.

Jak probíhá montáž tepelných čerpadel?

Montáž tepelných čerpadel je nutné zajistit s ohledem na jejich maximální účinnost. Pokud zařízení zapojíte špatně, můžete se rovnou rozloučit s hlavním benefitem jeho pořízení, kterým je úspora nákladů na energie. Proto byste si na montáž měli najmout zkušené techniky z renomované společnosti. Díky dlouholeté praxi přesně vědí, jak tepelné čerpadlo zapojit v konkrétních podmínkách vaší domácnosti. Tím pádem je zajištěna maximální účinnost energetické výměny.

Revize tepelných čerpadel

Jako provozovatel tepelného čerpadla máte pochopitelně povinnost zajistit pravidelný servis. Během něho je celé zařízení zkontrolováno. Zvláštní pozornost se klade na kontrolu chladicího systému, který je naplněn F-plyny. Ty jsou škodlivé pro životní prostředí, takže byste revize tepelných čerpadel rozhodně neměli podceňovat. Velkou výhodou je, že pravidelný servis provádějí stejní technici, kteří tepelné čerpadlo instalovali. Je tak velmi pravděpodobné, že si zrovna vaše čerpadlo budou pamatovat a při kontrole nic nepodcení.

Montáž klimatizace

Pokud si objednáte zkušené techniky z renomované společnosti na kontrolu tepelného čerpadla, můžete je požádat také o servis klimatizace. Tyto dva přístroje totiž fungují na prakticky totožném principu. Technici se specializují na zařízení značek LG a NordLine, ale pokud máte přístroj jiného výrobce, nemusíte věšet hlavu. Kontrole totiž neujde žádná klimatizace. Jestliže klimatizaci nemáte a chcete se zbavit horka v interiéru, není nic jednoduššího než si takový přístroj zakoupit. Nezapomeňte však na řádnou montáž klimatizace.

Tepelné čerpadlo je skvělým zařízením, které dokáže ušetřit obrovské množství finančních prostředků. Jako provozovatel však musíte dbát na perfektní servis a pravidelné revize.