Mast na ekzém bez kortikoidů: Pečujte o svou pokožku s láskou

10.03.2022

Když se objeví ekzém a pokožka trpí, mnohdy nezbývá než nasadit kortikoidy. Nabízí se však i lepší řešení, přičemž vaše kůže bude zdravá a nemusíte se obávat nežádoucích účinků mastí s kortikoidy. Prevence vzniku závažných vyrážek je u ekzému důležitá.

Iritační kontaktní ekzém

Jedním z druhů kontaktních ekzému je ten iritační. Způsoben může být některou z řady dráždivých látek v našem okolí. Ty působí na naši pokožku a mohou vyvolávat reakci, kterou je v tomto případě ekzém. Nedochází k vyvolání imunitní odpovědi a ekzém se tak objevuje pouze v místě podráždění. Jakmile však dojde k akutní fázi, kdy je pokožka popraskaná, mokvá a pálí, nezbývá mnoho řešení. Proto je častou volbou krém na bázi kortikosteroidů.

Alergický kontaktní ekzém

Druhým typem je alergický kontaktní ekzém. Ten je způsoben jedním až pěti alergeny a vyvolává v těle imunitní reakci. Ekzém se tak může objevit kdekoliv na těle. Doprovázen je mnohdy také teplotou, kašlem nebo bolestmi břicha. Je důležité odhalit alergen a ten odstranit. Pokud dojde k popraskání a zarudnutí kůže, pro rychlé řešení jsou využívány masti s kortikoidy. Jde to však i jinak.

Mast na ekzém bez kortikoidů

Mast na ekzém bez kortikoidů je skvělým produktem, který může pomoci ekzematikům. Slouží spíše jako prevence, abyste se vyhnuli vzniku popraskaných míst na kůži. Dermaguard po aplikaci vytváří ochranný mikrofilm. Posiluje tak kožní bariéru a zvyšuje odolnost pokožky vůči alergenům a dráždivým látkám. Chrání po dobu 4-6 hodin a tu i po umytí. Navíc kůži hydratuje a pomáhá tak s léčbou ekzému. Je však třeba myslet na to, že využití najde zejména před akutní fází reakce jako prevence.

Jestliže vás trápí ekzém, je důležité svou pokožku náležitě chránit. S tím vám pomůže Dermaguard, díky kterému se budete cítit lépe a předejdete vzniku kontaktních vyrážek.