Luxusní parfémy – jak je rozeznat od padělků

27.03.2020

Snad každá žena si potrpí na parfémy. Krásné a ohromující nové vůně přilákají pozornost všech a není nic lepšího, než když je vaše vůně cítit na míle daleko. Jak rozeznat luxusní parfémy od padělků, které jen kopírují dobré jméno značky?

Luxusní parfémy
Luxusní parfémy

Balení prozradí hodně

Pokud najdete na krabičce parfému chybně napsaný název je to jednoznačně vypovídající jev o jeho kvalitě. Je totiž nemožné, aby značková firma, které na trh uvádí nové luxusní parfémy, měla svou značku napsanou chybně. Značkové parfémy jsou luxusní zboží a žádná firma si takovou chybu nemůže dovolit. Originální parfém by také vždy měl být úhledně zabalený do celofánu. Pokud je obal jakkoliv poškozený nebo nehezký, ruce od něj raději pryč.

Obsah lahvičky

Stačí parfémem zatřepat a hned máte jasno. U originálních parfémů platí, že pokud zatřepete lahví, bublinky, které se vzápětí objeví, zmizí během 10 - 15 sekund. U padělků tyto bublinky zmizí bezprostředně poté, co s lahvičkou zatřepete. Také barva parfému by měla být vždy konzistentní. V případě, že dokonale znáte daný parfém, měli byste vždy rozeznat jeho původní barvu. Padělky oproti tomu bývají světlejší a na první pohled vodovější.

I podle vůně poznáte ten pravý parfém

Originální a luxusní parfém má vždy tři vrstvy - hlavu, srdce a základ. To je ten důvod, proč by měl parfém vonět jinak později, než když jste k němu přičichli úplně poprvé. Až později totiž ucítíte srdcové tóny, a nakonec také základ vůně. Falešné napodobeniny parfémů sice mohou vonět podobně jako originál, ale mají vždy plochý a jednorozměrný tón. To poukazuje na to, že v něm chybí další vrstvy vůně. Navíc vůně originálního parfému vydrží vonět hodně dlouho - minimálně 3 hodiny. Často i mnohem déle a některé dokonce i po celý den. Za to padělky vám nevydrží vonět ani jednu hodinu.

Kvalitní parfém je pro každou ženu nepostradatelný. Teď už víte, jak se nikdy při jeho výběru zbytečně nespálit.