Lisabon - zajímavosti, které vás uchvátí. Projeďte se lanovkou, navštivte hrad a nezapomeňte potěšit své chuťové buňky

04.05.2020

Město, které bylo roku 1755 v důsledku silného zemětřesení a následné vlny tsunami téměř celé srovnáno se zemí dnes nabízí naprosto skvostný a klidný kolorit pulzujícího velkoměsta. Památky a úzké uličky jsou protkány sítí lákavých kaváren a restaurací. To je Lisabon. Zajímavosti zde naleznete všude okolo vás. Pojďte se s námi toulat jeho krásou.

Lisabon - zajímavosti
Lisabon - zajímavosti

Historická lanovka

Hlavní město Portugalska se nedá popsat, to se musí zažít! Lisabon zajímavosti nabízí doslova na každém kousku města. Oblíbenou technickou památkou jsou historické tramvaje a výtahy, které si vychutnáte za dne nebo i v přítmí vlahého večera. Třeba Elavator Gloria tam neúnavně na vzdálenosti pouhých 265 metrů překonává až 17% stoupání. Jeho historie přitom sahá až do roku 1885, kdy se poprvé vydal na cestu na vrcholek Bairro Alto, ještě poháněn párou.

Nejkrásnější výhled do okolí

Nejstarší památka města je hrad svatého Jiří, Castelo de São George. Jeho návštěva je povinností pro každého, kdo do města poprvé přijede. Budete nadšeni z jeho jedinečné polohy a z výhledu, který se vám naskytne. Překrásný výhled na město z místa, jehož historie se začala psát již v 7. století. Právě zde se psala důležitá historie dnes hlavního města samostatné země, úžasného Lisabonu, který leží na řece Tejo. Při jeho návštěvě se dozvíte třeba i to, že hrad býval v minulosti citadelou.

Lisabon si vychutnáte

Lisabon rozhodně patří mezi místa, na která budete s láskou vzpomínat. A to i díky místní jedinečné kuchyni. Známé restaurace, jako je Belcanto, Lisboéte, nebo Casa da Comida, vám nabídnou ty nejlepší pochoutky portugalské i světové kuchyně. Nechcete utrácet majlant? Spolehněte se na uměleckou kavárnu Estamine Art Food Drink nebo Há Tapas No Mercado.

V Lisabonu si užije skutečně každý. A co vy? Také navštívíte místo, kde si pořádně odpočinete a naberete nové síly?