Letní kuchyně se stane dominantou vaší zahrady

13.04.2020

Letní kuchyni neocení pouze ženy, aby nemusely odbíhat do domu nebo chalupy, když veškerá zábava s rodinou či přáteli probíhá venku, ale také muži. Zejména ti, kteří milují grilované nebo uzené maso. Kuchyně se stane dominantou vaší zahrady a nebudete ji chtít pouštět ani v zimních měsících.

Letní kuchyně plně nahradí tu, kterou máte doma

Pokud si dopředu naplánujete, co všechno by měla splňovat letní kuchyně, budete mile překvapení. V prvé řadě vás ochrání před ostrým letním sluncem. Nemusíte v ní mít pouze krb, ale také udírnu, gril nebo pizza pec. Zapomínat byste neměli také na úložné prostory, kde můžete mít potraviny nebo dřevo či uhlí a alespoň malou ledničku. V projektu by měla být zakomponovaná elektřina pro večerní chvíle pohody a také přívod vody.

Velikost kuchyně je třeba přizpůsobit velkosti zahrady

Ne všichni mají dostatečné prostory před domem nebo chatou, aby si mohli pořídit velkou letní kuchyni. Přístřešek s krbem je také dobrá varianta. Ochrání vás před pohledy sousedů nebo kolemjdoucích stínícími stěnami. Má dostatek místa také na příjemné posezení. Možná jen budete muset oželet trochu úložného místa nebo umyvadlo s tekoucí vodou, ale jinak může mít stejné náležitosti jako venkovní zahrada.

Zahradní kuchyně se dá používat také v zimě

Milovníci venkovního posezení jistě ocení, když budou moci venkovní kuchyni používat také v chladnějších měsících, a prodlouží si tak sezónu. Taková kuchyně je celá krytá. Otvírá se potom pomocí kolejnicových dveří. Díky tomu v létě vytvoříte otevřenou kuchyni, kde vás bude ovívat příjemný větřík, a v zimě ji uzavřete. Teplo z krbu poté dokáže celý prostor příjemně vyhřát.

Naplánujte si novou kuchyni ještě před tím, než se pustíte do realizace. Pokud si nejste jisti, jak by měla vypadat, nechte si poradit od profesionálů, kteří díky bohatým zkušenostem myslí na každý detail.