Kvalitní matrace je cestou ke spokojenosti

15.05.2020

Nelze diskutovat o tom, že spánek je pro naše zdraví zásadní. Mnohdy jej ale vaše tělo nedostane tolik, kolik by si zasloužilo. Ať už za to může práce nebo náročný osobní život, nedostatek spánku se na vás dokáže výrazně podepsat. A stejně tak jeho kvalita. Proto je dobré si vybírat z těch nejkvalitnějších a nejspolehlivějších matrací, které vašemu tělu dodají dostatečné pohodlí a zaručí bezproblémový spánek.

Matrace
Matrace

Matrace 140 x 200 je ideální volba pro jednoho

Výběru té správné matrace je potřeba se opravdu věnovat, abyste vybrali tu pravou pro svá záda a nepřivodili si žádné zdravotní problémy. Špatná výplň nebo opora zad by totiž vaši páteř mohla stát hodně. Pokud sháníte něco menšího, pro obyčejné jednolůžko, matrace 140 x 200 je rozhodně skvělou volbou.

Matrace 160 x 200 pro více místa

Jestli máte rádi dostatek prostoru pro sebe, ale netoužíte utrácet za matraci velikosti manželského lůžka, pak matrace 160 x 200 nebude šlápnutím vedle. V dnešní době už patří mezi klasické a oblíbené velikosti, využívané většinou v postelích středních rozměrů. Při koupi matrace se mnohdy spousta lidí soustředí spíše na cenu nežli kvalitu, a to je chyba. Spánek je pro naše tělo zdrojem energie - to je bezpochyby jedna z věcí, do kterých je nutno investovat.

Matrace 180 x 200, stálý favorit manželských postelí

Tento rozměr patří mezi nestárnoucí klasiku. Matrace 180 x 200 jsou tou správnou volbou pro všechny partnerské postele. Nabízí dostatek místa pro obě polovičky a s ideálně zvolenou výplní vám zaručí zdravý, ničím nerušený spánek. U této matrace je však důležité, abyste s partnerem byli výškově a šířkově zhruba na stejné úrovni. Pokud se totiž v tomto ohledu výrazně lišíte, lékaři doporučují raději zainvestovat do dvou matrací a neriskovat tak zdravotní problémy, které by se v budoucnu mohly objevit.

Jestliže si s výběrem matrace nebudete jisti, vždy se obraťte na online odborníky z oboru, kteří vám rádi pomohou.