Kristalon - řada oblíbených hnojiv na podporu růstu rostlin

16.04.2020

Brzké jaro na zahradě bývá ve znamení příprav na sadbu rostlin. K tomu je však třeba nejprve nachystat půdu. Ta by měla být zbavená plevele a dobře prohnojená, aby poskytovala potřebné živiny ke zdárnému růstu. V hobby marketech i internetových obchodech je připravena kompletní řada nejoblíbenějších hnojiv na trhu. 

Kristalon - řada oblíbených hnojiv
Kristalon - řada oblíbených hnojiv

Čím hnojit na zahradě?

K tomu, aby rostlina dobře prospívala, potřebuje mít dostatečnou výživu. Neobejde se bez draslíku, dusíku a fosforu, které tvoří její základ. Růstu zelené hmoty napomáhá dusík. Fosfor je důležitý pro kořeny, květy a celkové zdraví rostliny. Draslík podporuje kvetení i zrání plodů, současně je důležitý pro odolnost proti škůdcům. Jak je patrné, tyto tři prvky jsou v každém průmyslově vyráběném hnojivu i v tom organickém nezbytností.

Minerální, nebo organická hnojiva

Na výběr máte levnější minerální, nebo přirozená organická hnojiva, jako je chlévská mrva, slepičince nebo kompost. Pro vysoký obsah dusíku je však třeba hnůj nebo slepičince přidávat k okrasným i ovocným rostlinám nebo plodové zelenině zvláště v růstové fázi velmi opatrně, abyste je nepřehnojili. Okrasné trávy si naopak hojnou míru budou užívat.

Kristalon jako kompletní řada nejoblíbenějších hnojiv na trhu

Při pěstování okrasných i užitkových rostlin nebo zeleniny se průmyslová hnojiva mohou vyplatit. Kompletní řada nejoblíbenějších hnojiv na trhu nabízí speciální produkty pro různé druhy rostlin. Například Kristalon patří mezi zahradníky k nejpopulárnějším krystalickým hnojivům. Lze ho použít na podpoření tvorby pro rychlejší nastartování růstu nebo na podporu tvorby květů a plodů.

Speciální Kristalon je určený na muškáty, další pro jahody pěstované v půdě i v nádobě či papriky a rajčata. A jeho výrobce nezapomněl ani na pokojové rostliny. Nechcete-li kupovat speciální produkt, můžete volit univerzální, který se hodí pro všechny rostliny.

Vodorozpustné hnojivo se snadno používá, do konve o objemu přibližně deseti litrů se obvykle nasype množství produktu, jaké uvádí výrobce na obalu výrobku. Používá se k tomu odměrka.