Koupelnová zrcadla jako stylový prvek vaší koupelny

12.04.2020

Je pro vás koupelna malou oázou klidu a relaxu? Pokud ano, její péči i vybavení byste měli věnovat patřičnou pozornost a každý detail zařídit tak, abyste se v ní cítili dobře. V případě, že nemáte k dispozici velký prostor, je na místě vybírat takové vybavení, aby nepůsobila příliš přeplácaně. Koupelnová zrcadla jsou v tomhle směru výborným pomocníkem.

Koupelnová zrcadla
Koupelnová zrcadla

Koupelnová zrcadla dodají velikost

Boj s prostorem svádí většina běžných koupelen. Proto jsou koupelnová zrcadla ideálním řešením, jak tuto místnost o pár centimetrů zvětšit. Zejména v panelácích a bytových domech jsou těmto místnostem vyhrazené opravdu jen skromné metry čtverečné a vymyslet místo, které bude účelné, vybavené potřebnou sanitou, ale bude také působit vzdušně a čistě, bývá často náročné.

S odborníky i svépomocí

Pokud si na to takový úkol netroufáte svépomocí, klidně svěřte své představy do rukou zkušených bytových architektů. Ti mají nejen dobré nápady, ale taky dokonalý přehled o dostupných a vhodných materiálech. Navíc umí vymyslet praktické uspořádání nábytku a vybrat doplňky, díky kterým bude koupelna vypadat přesně podle vašich představ.

Zrcadla s osvětlením i skříňkami

V malém prostoru je potřeba vybavení vybírat promyšleně, protože cokoliv navíc bude místnost stísňovat. Ideálním řešením pro malé koupelny jsou proto koupelnová zrcadla, která mají integrované osvětlení, v optimálním případě ve svých útrobách skrývají praktický odkládací prostor. Tím vyřeší hned dvě důležité věcí - v prostoru působí čistě, moderně, a zároveň schovají veškeré hygienické nezbytnosti rodiny tak, že zůstanou schované za čistými liniemi zrcadla. To zároveň prostor koupelny opticky zvětší.

O zrcadle rozhodně neplatí, že čím větší, tím lepší. Důležitá je proporcionální vyváženost v poměru k celkové velikosti místnosti.