Koupelnová zrcadla dokážou větší divy, než se zdá

12.05.2020

Pokud si lámete hlavu, čím své koupelně dodat na lesku a nechcete přitom neinvestovat přehnané sumy, zkuste zapřemýšlet, zda by tuto službu zvládla nová koupelnová zrcadla. Dobře umístěná a barevně vyladěná skříňka se zrcadlem, kterému nechybí efektní osvětlení je pro takové účely jako dělaná.

Koupelnová zrcadla
Koupelnová zrcadla

Koupelnová zrcadla jsou nepostradatelná

Bez zrcadla v koupelně si jen těžko dovedeme představit její úplnost a praktičnost. Není však nutné řídit se čistě účelností. V dnešní době se výrobci vskutku překonávají a na trh posílají kousky, které jsou nejen praktické, ale také designově mimořádně povedené. Navíc materiály, ze kterých se vyrábí, jsou velice odolné vůči vlhkosti, díky čemuž vám mohou bez problémů sloužit desítky let. Nebo minimálně do doby, než vás začne honit nutkavý pocit pro změnu.

Zvětší prostor, schovají potřebné

Naprostá většina zejména panelákových koupelen nemá k dispozici víc než pár metrů čtverečních. A to doslova. V tak malém prostoru je proto víc než jinde důležité, aby mělo všechno svoje místo. Cokoliv volně pohozené vzbuzuje dojem nepořádku. Koupelnová zrcadla tvořící dvířka skříněk jsou v tomhle případě skvělým způsobem, jak koupelně pořídit opticky víc místa a zároveň dostatek úložných prostor, jež obsáhnou vše potřebné i pro vícečlennou rodinu.

Se světlem i zrcátkem

Provedení skříněk je dnes čistě otázkou vkusu a nároků zákazníků. Od barev až po materiály je k dostání bezpočet verzí a variací. Většina koupelnových skříněk je už standardně vybavený úsporným LED osvětlením, které dokáže vytvořit jak primární světelný zdroj, tak náladové osvětlení.

Součástí některých skříněk do koupelny je kromě osvětlení také malé oboustranné kosmetické zrcadlo.

Pokud si nejste jistí, kam koupelnovou skříňku nejlépe osadit, nechte si zpracovat vizualizaci v koupelnovém studiu. Pokud plánujete větší zásah, není od věci poradit se s bytovým architektem.