Konopný olej si na první pohled zamilujete. Kde všude jej lze využít?

25.02.2021

Obyčejný řepkový nebo slunečnicový olej má své využití převážně v gastronomii. Jenom těžko si dokážete představit, že byste bez pomoci slunečnicového oleje připravili řízky nebo míchaná vajíčka. Málokdo ovšem ví, že nejenom v gastronomii lze použít i konopný olej, který má na lidský organismus řadu pozitivních účinků. V mnoha ohledech dokonce překonává téměř dokonalé olivové oleje.

Konopný olej
Konopný olej

Co je konopný olej?

Konopný olej se svou výrobou příliš neliší od ostatních druhů olejů. Je lisovaný za studena z konopných semínek. Mnohými odborníky a výživovými poradci je dokonce považován za zdravější a prospěšnější než olej olivový. Největší výhodou oleje z konopných semínek je bezpochyby vyvážený poměr masných kyselin omega 3 a 6. Tyto přírodní tuky mají zásadní vliv na velké množství fyziologických i biologických procesů v lidském organismu, takže se vyplatí jejich poměr optimalizovat.

Jak jej využít v kuchyni?

CBD olej se využívá především v gastronomii, a to i přesto, že je zcela nevhodné tento rostlinný olej používat na smažení. Daleko prospěšnější je konopný olej ve studené kuchyni při přípravě předkrmů nebo salátů. Kromě toho je doporučen všem těhotným i kojícím ženám. Konopný olej ovšem nemusíte využít při přípravě salátu, ale můžete si ho jednoduše namazat na chleba, neboť jeho chuť si po prvním soustu určitě zamilujete.

Funguje konopná mast?

Konopný olej se ovšem uplatní i při léčbě různých zdravotních problémů. Při zevním použití si dokáže vcelku snadno poradit s kožními či pohybovými problémy. Obdobné účinky má i konopná mast. Její univerzální použití ji předurčuje k léčbě suché a citlivé pokožky, kterou nejenom regeneruje, ale také hydratuje a chrání. Velkou výhodou je, že se mast do kůže velice rychle vstřebá, neboť s pokožkou příjemně splyne. Tím pádem jste uchráněni od nepříjemného pocitu mastných rukou.

Změna životního stylu není vůbec těžká. Vyměníte-li slunečnicový olej za konopný, budete se již po pár dnech cítit mnohem lépe - a těstoviny či saláty s tímto olejem vám budou mnohem více chutnat.