Komínové systémy Schiedel fungují ve světě i u nás desetiletí

18.03.2020

V momentě, kdy budete přemýšlet nad novým komínem, zjistěte si, jaký by byl pro váš dům nejideálnější. Jsou známy případy, kdy se závadný, přestože nový, komín stal příčinou požáru či dokonce výbuchu celého objektu. Pochybní dodavatelé komínů se objevují úplně stejně jako další nekalí výrobci jiného druhu zboží. 

Komínové systémy Schiedel
Komínové systémy Schiedel


Někteří z nich například poskytují pochybné záruky, třeba o mnoho delší, než je jejich skutečné působení na trhu. Takový komín by mohl být rozbuškou ve vašem domě. Komínové systémy Schiedel jsou v Česku známy 20 let, v zahraničí dokonce sedmdesát. Oproti jiným výrobcům se poskytuje na komíny Schiedel trojnásobně delší - tedy třicetiletá - záruka. I to je důkazem jistoty výrobce ve své produkty.

Nepodceňte dodavatele komínové a otopné soustavy, mohlo by se vám to hrubě vymstít!

Co se od komínové systémy Schiedel očekává, je hlavně ekonomičnost vytápění, bezpečí a pohoda uvnitř objektu. Díky dlouholetým zárukám budou komínové systémy Schiedel výtečně sloužit jak vám, tak vašim potomkům. Záruka se poskytuje na poškození, vliv vlhkosti nebo i požár. K dispozici je mnoho typů komínů Schiedel, jež se dají aplikovat na různé objekty s rozličným typem vytápění - kamna, krbová kamna či krb. Například komínové systémy Schiedel typu Uni Advanced jsou jednak cenově dostupné, ale hlavně univerzální. Obsahují izostaticky lisovanou keramickou vložku, jež slouží k odolnosti proti vysokým teplotám, korozi i vlhkosti.

Tenkostěnné izostatické vložky Schiedel jsou doplněny o hrdlový spoj. Tyto vložky lze optimálně krátit a přizpůsobit pro napojení konkrétních spotřebičů. Tvárnice z betonu, jichž je třeba pro stavbu komínu, mají broušenou ložnou spáru, která umožňuje přesné a rychlé zdění. Některé komínové systémy Schiedel jsou opatřeny prefabrikovanou patou, jež slouží k přesnému a bezchybnému upevnění - založení komína. Díky těmto inovativním prvkům bude stavba komína jednodušší, rychlejší, přesnější, ale především i cenově výhodnější.