Kolimátor je výbornou alternativou k mechanickým mířidlům

19.05.2020

Pokud máte rádi střelbu, ať už sportovní, loveckou nebo taktickou, určitě oceníte kolimátor. Můžete jen namontovat jak na zbraň s mechanickým mířidlem, ale také na ty, které jej nemají vůbec. Díky tomuto přístroji snadněji a s velkou přesností zaměříte cíl, a vy budete mít lepší zážitek ze střelby.

Kolimátor
Kolimátor

Kolimátor se dá použít na všechny typy zbraní

Kolimátor neboli takzvaný reflexní zaměřovač je optické zařízení. Dá se upevnit ke všem zbraním. Nezáleží na tom, zda ta vaše má mechanické mířidlo, či nikoli. Díky tomuto zařízení snadno a efektivně zaměříte cíl i na větší vzdálenost. Váš požitek ze střelby se zněkolikanásobí. Vhodný je pro všechny. Využijí ho zastánci lovecké, taktické ale také sportovní střelby. Mezi nejznámější výrobce kolimátorů patří Holosun, Docter nebo Aimpoint.

Velikost osnovy je důležitá

Protože existuje celé řada reflexních zaměřovačů, vybírejte vhodný typ podle velikosti osnovy. Má označení MOA. Je to velikost obrazce, nebo tečky.

  • Tečka - Pozor na to, že čím větší je tečka, tím je zaměření na delší vzdálenost složitější. Ideální rozměr je 2 MOA. Ta odpovídá rozměrům 29,1 mm na 100 m.
  • Obrazec - Obvykle se používá 65 MOA. U pistolových zbraní to je 32 MOA.

Využívá se několik technik montáže kolimátoru

Při koupi kolimátoru si nechte poradit prodejcem, jak jen namontovat, protože ne všechny se montují stejně. Nízká montáž se využívá především u zbraní, které nemají mechanické mířidlo. Při vysoké montáži je tečka kolimátoru nad mířidlem. Nemusíte se však obávat toho, že by vám bránila ve výhledu. Výhodou je, že pokud se kolimátor porouchá, můžete jej nahradit vaším klasickým mechanickým mířidlem.

Zlepšete si i vy požitek ze střelby. Kupte si reflexní zaměřovač. S výběrem vám jistě velmi rád pomůže kvalifikovaný prodejce.