Jurta bydlení: Jakou variantu si vybrat?

26.03.2023

Neobvyklé způsoby bydlení se v posledních letech dostávají do popředí i na tak konzervativním trhu, jakým je Česká republika. Obrovský boom zažívají hlavně domy z vyřazených lodních kontejnerů, nicméně stále oblíbenější jsou i jurty. Ty totiž představují zajímavou alternativu letního nebo celoročního bydlení, kterou však můžete využít i jako prostor pro podnikání. Jurta odolná vůči všem povětrnostním vlivům je dostupná v několika variantách ve specializovaném obchodě.

Základní letní domek

Jurta zakoupená od renomovaného dodavatele v základní variantě je vynikající stavbou pro zřízení letního sídla nebo zastřešeného posezení. Jedná se o obydlí určené méně náročným zákazníkům, které je vhodné obývat pouze v letních měsících. Tím pádem se nejčastěji objevují na zahradách u rodinných domů, ale také v kempech nebo tábořištích. Během letních měsíců se zde schováte před slunečními paprsky, a navíc si vychutnáte chutný drink.

Varianta pro náročné

Pokud však patříte mezi náročnější zákazníky, pravděpodobně se se základní variantou jurty nespokojíte. V takovém případě jsou vám určeny jurty pro celoroční používání. Obydlí už nemusíte pro zimní období zbourat a uklidit do vhodných skladovacích prostor, protože jsou vyrobeny z velmi pevných materiálů. Velkou výhodou je absence jakýchkoliv údržbových prací, takže jurtu si můžete bez starostí užívat po celý rok, a kromě toho do nich lze instalovat krbová kamna.

Jurta na celoroční bydlení

Bydlení v jurtě má své obrovské kouzlo, protože díky kulatému půdorysu budovy se v ní budete cítit velmi příjemně a útulně. Proto specializovaný dodavatel nabízí ke koupi jurty určené k plnohodnotnému bydlení. Jsou stvořeny pro nejnáročnější zákazníky, na jejichž přání je jurta opatřena solárními panely a plnohodnotnou kuchyní i sociálním zařízením. Díky tomu si v tomto typu obydlí budete užívat spokojeného života, jako byste bydleli v kamenné nemovitosti.

Kupujete-li jurtu, měli byste si vybírat podle vašich požadavků. Jednoduše si rozmyslete, jak často plánujete obydlí využívat a na základě toho si vyberte příslušnou variantu jurty.