Jak se zbavit deprese bez antidepresiv

26.06.2023

Deprese je dlouhotrvající porucha psychiky, kterou provází snížení schopnosti prožívat potěšení. Člověk má pokleslou náladu a trpí patologickým smutkem. Je přitom třeba rozlišovat "depku" a depresi. V případě depky se jedná o krátkodobou špatnou náladu, která ale rychle odezní. Lidé se je ale často pletou. Jak se zbavit deprese? Velmi často je třeba nasadit antidepresiva. Lze ovšem vyzkoušet i AVS přístroj.

Jak se zbavit deprese pomocí přístroje

Na otázku, jak se zbavit deprese, není jednoduchá odpověď. V těžkých projevech deprese pomůže odborný lékař. Je možné se obrátit také na psychologa. Deprese rozhodně jen špatná nálada, která brzy přejde. A opravdu potřebuje odbornou pomoc. Mírnou a střední deprese poměrně účinně léčí AVS přístroj, který pomáhá s úzkostmi, panickými strachy nebo sezónními depresemi. Zlepšuje totiž činnost mozku zvýšenou produkcí serotoninu, dopaminu, norepinefrinu, které právě při depresích chybějí.

Co na deprese

Nedostatek výše uvedených hormonů vede ke vzniku depresí. Serotonin odpovídá za stavy nálady, psychickou odolnost i paměť. Norepinefrin má vliv na koncentraci a dopamin souvisí s motivací. Jejich nízké množství v organismu způsobuje, že se člověk cítí nesoustředěný, nesebevědomý, bez motivace a dobré nálady, trpí tlaky na hrudi, v krku, bolestmi páteře nebo hlavy. Co na deprese? Kromě úpravy životního stylu to chce naučit se pracovat se stresem – například meditací nebo s pomocí již zmíněného AVS přístroje. Ten dokáže navodit vnitřní klid mysli, vyrovnanost a nadhled.

Deprese a úzkosti

Deprese a úzkosti jdou ruku v ruce. Hodně lidí, kteří trpí depresemi, mají zároveň i úzkostlivé stavy. Jedná se o emoce jako strach, zlé předtuchy a obavy doprovázené fyzickými projevy – bušením srdce, nevolností, bolestí na hrudi. Úzkost může být krátkodobá i dlouhodobá, projevující se jako lehký neklid až stav paniky.

Už jste někdy zažili depresivní stavy?