I kontejnery se dají přetvořit v plnohodnotný domov

01.07.2020

Zní to možná trochu šíleně a zvláštně, když se nad tím člověkem zamyslí, ale mít na zahradě lodní kontejner a využívat ho k bydlení není zas taková rarita. Není to tak dávno, co se této prazvláštní idey chytil jeden kreativní jedinec a vytvořil vzor pro desítky dalších nadšenců, kteří se rozhodli pozměnit si střechu nad hlavou.

Lodní kontejnery
Lodní kontejnery

Hned několik možností k využití

Lodní kontejnery zná většina z nás buď jako způsob, kterým k nám putuje většina levných cetek z Číny anebo jako zákulisí vzrušující bitvy amerického bijáku nebo německé klasiky o dvou policistech, kteří v každé epizodě zničí minimálně jedno auto. Věděli jste ale, že mohou sloužit třeba jako úschovny nebo sklad zboží? Po určité době, co si odslouží na moři svoji službu, dostanou se zpátky na pevninu, kde jsou nabízeny k prodeji. Stačí si vyhledat prodej lodních kontejnerů a objevíte doslova stovky nabídek.

Je libo dočasná úschovna?

V případě, že nemáte pár desítek tisíc stranou, ale sháníte nový prostor, pak je pronájem kontejnerů tou nejlepší možnou volbou. Na několik měsíců dopředu vám vznikne úplně nový pracovní prostor, nebo sklad pro vaše zboží, což se hodí zejména v případech, kdy vlastníte internetový e-shop a domov se vám pomalu mění v hromadu krabic. Kdo ví, třeba se nakonec odhodláte i ke koupi, zvážit však můžete i pronájem.

Ideální parťák při práci na stavbě

V případě, že jste se zrovna vrhli do předělávky vašeho domu nebo jste se dokonce odhodlali k samotné stavbě, provizorní prostor na vše potřebné se jistě bude hodit. Kontejnery lze nalézt v rozsáhlé nabídce desítek internetových firem. Během stavby vám může posloužit jako sklad nebo dokonce příležitostné bydlení. Později si z něj můžete udělat klidně permanentní sklad.

Možností, jak využít kontejnery je spousta. Dům, sklad nebo pracovna. Využití si bezpochyby najde.