Hubení štěnic: Jak se zbavit tohoto nepříjemného parazita?

20.04.2021

Štěnice jsou nežádoucími hosty, kteří dokáží pořádně znepříjemnit život. Proto je důležité rychle zakročit, jakmile jejich výskyt odhalíte. Možností, jak proti nim bojovat, se nabízí hned několik. Záleží tak jen na vás, co zvolíte za nejlepší.

Hubení štěnic

Štěnice se k vám mohou dostat velmi snadno. Stačí si totiž například z dovolené přivézt jednoho jedince, který se později rozmnoží. Tento cyklus je důležité co nejdříve přerušit, aby nedošlo k přílišnému zamoření. Zbavit se tohoto parazita totiž není zrovna jednoduché, schovává se totiž v těch nejmenších zákoutích jako jsou třeba prostory mezi podlahou, rohy postele a podobně. Hubení štěnic si proto žádá určitou dávku trpělivosti.

Jak se zbavit štěnic

Jestliže vás trápí výskyt těchto parazitů, nabízí se několik možností, jak se zbavit štěnic. Samozřejmě můžete využít služeb profesionálů, kteří nabízí speciální hubící prostředky. Ovšem k hubení štěnic se nabízí také prostředky, díky kterým se jich zbavíte sami. Existuje několik různých možností, které se liší způsobem likvidace.

Hubicí prostředky a pasti

Nejjednodušším řešením je pořídit si speciální dýmovnice, které stačí umístit do uzavřené místnosti. Dým se pak rychle rozšíří i do těch nejdrobnějších škvír, kde by se štěnice mohli schovávat. Tento způsob tedy zvládnete i jako úplní laici. Využít můžete také hubící spreje. U těch už je však nutné znát místa, kde se štěnice zdržují. Nejdůležitější je aplikace především v okolí postele, jelikož se štěnice během noci vydávají za potravou, tedy krví. Místo po jejich kousnutí může svědit a zčervenat. Kromě toho však lze využít také pasti, díky kterým získáte představu o tom, v jakém počtu se štěnice vyskytují.

Při hubení těchto nepříjemných parazitů je třeba být opravdu pečlivý. Je totiž nutné zbavit se všech jedinců, ať už jsou v jakémkoliv vývojovém stádiu. Jinak byste totiž mohli celý proces hubení neustále opakovat.