Foukané izolace dokážou předejít únikům tepla

16.11.2019

Jestliže bydlíte ve starší nemovitosti, určitě vás trápí úniky tepla. Tomu však dokážete předejít použitím kvalitní foukané izolace, která se dostane i do těch nejhůře přístupných prostor. Hlavní výhodou je rychlost aplikace, neboť běžný rodinný dům může být zateplen asi za 7 hodin. Nemusíte však kvůli tomu složitě vyklízet půdu nebo podkroví.

Foukaná izolace stropu
Foukaná izolace stropu

Proč využít foukanou izolaci?

Foukané izolace se rozhodně vyplatí, neboť perfektním zateplením vhodných prostor můžete ušetřit až 30 procent nákladů za vytápění. Za 4 až 6 let se vám vynaložená investice vrátí a vy začnete na vytápění vlastně vydělávat. Tímto způsobem můžete ušetřit nemalé množství financí, které pak můžete použít na něco jiného. Nezáleží na tom, zda chcete zateplit půdu nebo fasádu, protože foukaná izolace si poradí s jakýmkoliv prostorem.

Kolik izolace stojí?

Zásadní otázkou při těchto technologických pracích kolem vaší nemovitosti je pochopitelně cena. Nemusíte se ovšem ničeho bát, neboť zateplení foukanou izolací není nikterak likvidační. Ceny startují na hodnotě 900 Kč za m3. Záleží však na množství použitého materiálu a konkrétních prostorách. Pro lepší představu si nechte zpracovat nezávaznou cenovou kalkulaci, abyste měli jasnější myšlenky o vynaložených nákladech.

Využít můžete i systém dotací

Využít pochopitelně můžete i dotační program Zelená úsporám, který před nedávnem spustilo Ministerstvo životního prostředí společně se Státním fondem životního prostředí ČR. Pro získání dotace stačí pouze splnit podmínku provedení odborným dodavatelem uvedeným v příslušném seznamu. Jestliže se chcete o dotaci zajímat, pak musíte bez výjimky využít pouze firmy uvedené v seznamu odborných dodavatelů. Ten je však dosti obsáhlý, takže byste si měli bez problémů vybrat.

Svůj dům rozhodně neprodleně zateplete. Jestliže vás momentálně postihla finanční tíseň, můžete využít i státní dotační program. Proto neváhejte a kontaktujte nejbližší firmu aplikující foukané izolace.