Extra panenský olivový olej aneb kde se dá koupit?

25.06.2021

Chcete-li se vydat cestou zdravého životní stylu, nebo pokud už vás jednoduše nebaví neustálé smažení na řepkovém či slunečnicovém oleji, je extra panenský olivový olej skvělou volbou. Za trochu vyšší cenu získáte perfektní tekutý tuk s mnoha zdravotními benefity, které se pozitivně podepíší na vaší fyzické i psychické kondici. Opravdu kvalitní olivový olej však nekoupíte jen tak někde, takže byste vždy měli zamířit do specializovaného e-shopu.

Jak extra panenský olivový olej chutná?

Extra panenský olivový olej se v drtivé většině případů konzumuje studený a nevařený. Jakmile olej projde varem, opustí jej léčivé látky, kvůli nimž si kvalitní olej kupujete. Díky konzumaci za studena je pro mnoho lidí důležitá chuť olivového oleje. Vše samozřejmě závisí na konkrétní odrůdě oliv, ale většinou je jeho chuť lehce nahořklá, nepálivá a velmi jemná s lehkým nádechem mandlí nebo zelených zralých jablek. V kombinaci se sýrem nebo v dresinku se pak olivový olej stává neodolatelnou pochoutkou.

Kde se dá olivový olej pořídit?

Kvalitní extra panenský olivový olej nakupujte pouze v renomovaném e-shopu. Ten své zboží odebírá přímo od řeckých a španělských rodinných manufaktur. K vám na stůl se tedy dostanou pouze ty nejkvalitnější výrobky, které byly vyráběny s láskou z těch nejkvalitnějších surovin. Kromě olivového oleje si můžete zakoupit například pravé olivy, sýry nebo nejrůznější výživové doplňky.

Kolik kvalitní olej stojí?

Kolem ceny extra panenského olivového oleje se točí obrovský mýtus. Pro mnoho lidí je cena v porovnání s ostatními typy olejů zbytečně vysoká. Jenomže jaký olej vám nabídne jedinečnou chuť a celou řadu zdravotních benefitů? V takovém případě je cena přibližně 350 Kč za půllitr olivového oleje zcela odpovídající. Pokud budete mít štěstí, narazíte na výhodné slevové nabídky, které renomovaný e-shop pravidelně připravuje.

Dobrý sýr nebo salát si vychutnáte pouze s kvalitním extra panenským olivovým olejem. Navíc ulevíte kardiovaskulárnímu systému a zlepšíte své zažívání.