Elektrické vybavení domácnosti

19.02.2020

Když už stavíte nový dům, nebo přestavujete starý, chtěli byste do interiéru zakomponovat i nový ventilátor, se kterým by se bydlelo určitě příjemněji a zdravěji. Komfort vašeho domova je zásadní, protože v bytě netrávíte minimum času, a pokud v budoucnu neplánujete koupi jiné nemovitosti, pravděpodobně tu budete bydlet trvale. Některý ventilátor či přímotop s ventilátorem se používá hlavně v zimě, jiná vzduchotechnika se hodí pro horké dny.

Ventilátor na toaletu
Ventilátor na toaletu

Jaký ventilátor na toaletu? 

Hodnotnou vzduchotechniku koupíte v internetovém obchodě Ventilatory-shop.cz, kde vás jistě zaujmou ostatní zajímavé produkty. Konkrétně zdraví prospěšný ventilátor se vždy uplatní v koupelně a na toaletě. Praktický ventilátor si proto opatřete za okolnosti, pokud není místnost opatřena oknem. Interiér bude ideálně odvětrán a do místnosti bude proudit čerstvý vzduch. Ventilátor spolehlivě nahradí přirozené větrání.

Tichý přímotop s ventilátorem

A proto se přímotop s ventilátorem využije hlavně v zimních měsících. Třeba jste vlastníkem nějakého přímotopu, ale máte velký problém s jeho situováním v bytě, protože interiér sice snadno vytopí, ale dost dlouho to trvá, než ohřátý vzduch začne proudit po místnosti. Ideální je v tomto případě pořídit si přímotop s ventilátorem, který obstará vašemu obydlí teplo navíc. Jaká bude jeho účinnost, záleží jenom na vaší volbě. Účelný přímotop s ventilátorem je často využíván rovněž na chatách, chalupách a v hůře izolovaných interiérech, v nichž je teplý vzduch velice rychle ochlazován.

Odvlhčovač vzduchu nebo čističku?

Leckdo z nás, kdo má doma vysokou vlhkost vzduchu, by měl zvážit koupi odvlhčovače, který zabrzdí množení plísní a ostatních mikroorganismů. Průměrná vlhkost vzduchu v každém interiéru by měla trvale zůstávat do padesáti procent. Když je zvýšená, představuje to jisté riziko. Obstaráním užitečného odvlhčovače do bytu zakončíte nepříjemné potíže a váš domov se tak stane viditelně přívětivějším. Účelné odvlhčovače do bytu jsou mnohdy připojovány ke speciální čističce vzduchu, jež zachytí jemné prachové částice, proto je využívána hlavně astmatiky a alergiky.