Chrániče matrací prodlouží životnost vaší matrace

15.04.2020

Koupili jste si novou postel, nebo chcete obnovit vaši stávající. Při výběru byste měli myslet především na kvalitní matraci do postele. Tím to ovšem zdaleka nekončí. Potřebujete také chránič na matraci, kvalitní rošt a nejlépe též anatomický polštář. To vše vám zaručí zdravý a velmi kvalitní spánek.

Chrániče matrací
Chrániče matrací

Pokud jste si koupili novou matraci, určitě chcete, ať vám vydrží co nejdéle. Právě proto byste si měli pořídit chrániče matrací. Ochrání vaši matraci před znečištěním, ale také před poškozením. Pokládají se přímo na matraci a po stranách ji drží gumové pásky, aby chrániče nesjížděly a držely na svém místě. Na trhu jsou k dostání jednostranné nebo oboustranné chrániče matrací.

Kvalitní lamelový rošt podpoří zdravý spánek

Lamelový rošt, na rozdíl od pevných desek je tvořen dřevěnými lamelami a díky tomu zaručuje dostatečné odvětrávání matrace. Takový rošt také zajistí optimální podporu páteře při spánku. Dokážou se přizpůsobit tvaru lidského těla a jejich nosnost bývá až do 150 kilogramů. Můžete si jej pořídit v nepolohovací nebo polohovací verzi. Žádnou novinkou není ani možnost vyztužených lamel v bederní oblasti.

Anatomický polštář udrží krční páteř v dobré poloze

Anatomický polštář, jinak řečeno zdravotní polštář, zaručí, aby vaše tělo leželo ve správné poloze. Díky tomu se dobře vyspíte a ráno vás nebude bolet hlava ani za krkem. Anatomické polštáře se vyrábějí z polyuretanové, nebo viscoelastické paměťové pěny. Díky tomu se velmi dobře modifikovat na vaše tělo. Povlaky na tělo mají antibakteriální potah, a proto jej mohou používat také alergici.

Vaše tělo si zaslouží kvalitní spánek po náročném dni. Dopřejte si všechny vymoženosti a konečně se dobře a zdravě vyspěte.