Běhouny a kusové koberce sluší každému interiéru. Jak je vybírat?

14.04.2020

Běhouny zútulní a ozvláštní každý interiér. Jsou moderní a vytváří tu pravou atmosféru domova. Na výběr máte z nepřeberného množství nejrůznějších barev, tvarů, materiálů i vzorů. Jak si tedy vybrat ten správný?

Běhouny
Běhouny

Proč byste ho měli mít

Běhouny a kusové koberce mají jednu velkou výhodu oproti celoplošným kobercům. Lépe se s nimi manipuluje, a proto po nich raději vždycky sáhneme. Při jejich výběru je důležité myslet na to, kam ho budete chtít umístit, do které místnosti a na jaké konkrétní místo. Je totiž logické, že jinak bude vypadat náš vysněný kousek koberce do dětského pokoje, do obýváku, ložnice nebo předsíně. V úvahu je potřeba brát také zařízení místnosti a jeho styl.

Jak vybírat

Při výběru vždy řešíme jeho vzhled, velikost ale také použitý materiál a jeho celkovou životnost. Do pokojů, kde se nejvíce pohybujeme, potřebujeme kvalitnější a pevnější materiály, na to je potřeba brát zřetel, aby koberec mohl dlouho sloužit a neničil se. Životnost je vždy dána poměrem hustoty vlákna k výšce vlasu. Koberec se nebojte pohladit a prozkoumat ho tak jak svrchu, tak i zespodu. Střižený vlas je hustější a více pohodlnější, když na něj stoupnete bosou nohou poznáte to. Koberce se smyčcovým vlasem jsou zase jednodušší na údržbu.

Jakou barvu zvolit

Na cenu a kvalitu koberce má vždy vliv typ použitého vlákna a konstrukce vlasu. Na výběr je také velká spousta nejrůznějších vzorů, barev a odstínů. Světlé barvy a drobnější dekory prostor opticky zvětšují, naopak tmavší barvy a velké výrazné vzory prostor opticky zmenšují. Záleží tak i na tom, do jak velké místnosti chcete koberec umístit. Kobercovou smyčku pak volte vždy do místností s větším pohybem, bude se vám i lépe udržovat, a to oceníte zejména v dětském pokoji.

Udělejte si radost a proměňte vzhled svého bytu maličkostí.